Šokolaadipruun jume Eesti päikese all

Suve saabumine on siinsetel laiuskraadidel kauaoodatud sündmus: ühed seavad sammud otsejoones randa, et ruttu pruun jume saada, teised rassivad tunde aias, et igast päikeseküllasest päevast viimast võtta.

Et kindlustada kaunis jume, tasub päikesevõtul järgida teatud nüansse:

1) Paled puhtaks!
Kui jätta näopuhastus unarusse, ei võta nahk vastu pärast pesu näole kantavate seerumite-kreemide mõjuaineid. Naha sisse jäänud mustus jääb oma laastavat tööd tegema, tagajärjeks ummistunud poorid, tuhmim nahk ning kortsukesed.

2) Koori keha!
Kuna surnud naharakkude järjekindel eemaldamine tagab ühtlase ja pikaaegse jume, tuleks keha kord nädalas hoolikalt koorida või kuivharjata. Viimane on koorimisest isegi tõhusam, kuna aitab jääkaineid väljutada. Viimistle protseduur hooldava kreemiga, mis taastab naha niiskustasakaalu ja pehmendab.

3) Naudi päikest!
Päikesekaitsekreemide puhul tasub silmas pidada, et need pakuksid laialdast (ehk broad-spectrum) kaitset – ja seda nii UVA- kui UVB-kiirguse eest. Meie oma organism suudab päikesekaitset pakkuda vaid teatud piirini – enamasti 10 kuni 20 minutit, sõltuvalt nahatüübist. Päikesekaitsevahendi efektiivsusest annab tunnistust päikesekaitsefaktor SPF, mis näitab, kaua võib päikese käes viibida põletust saamata. Sobiliku toote leidmiseks tuleb korrutada naha enda kaitsevõime SPF numbriga tootel. Nii saab aja, pikalt tohib kaitsekreemiga kaetult päikese käes viibida. Kindlasti tuleks sel perioodil end mitu korda kreemitada, et kaitse püsiks. Kaitsepulk ninale, põsesarnadele ja rindadele hoiab õrnu piirkondi liigse päikese eest. Australian Gold Face Guard SPF 50 on kiire,väike ja tõhus abimees. Et saavutada tumedaim tulemus ka Eesti päikese all, on soovitav segada oma lemmikut pruunistavat toodet koos päikesekaitsekreemiga või valida näiteks Australian Gold Spray Gel SPF 15 koos pruunistajatega.

4) Kaitse juukseid!
Kõige laastavamalt mõjub päike juustele. Kui nahk muutub päikese käes pruunimaks, pleegivad juuksed heledamaks ning võivad muutuda rabedaks ja kergesti murduvaks. Leia päikesekaitsesprei, mis kaitseb juukseid päikese eest ning vähendab nende murdumist; šampoon, mis eemaldaks juustest merevee, kloori, liiva ja viimistlustoodete jäägid ning juuksemask, mis turgutab juukseid pärast päikese ja merevee kuivatavat mõju.

5) Niisuta nahka!
Päikesejärgne niisutamine tõstab naha kaitsevõimet ja aitab vähendada päikesekiirguse kahjulikku mõju. Toitvad päevitusjärgsed kreemid pikendavad päevituse püsimist, glamuurse sädelusega õlid rõhutavad jumet. Ideaalne toode naha niiskuse hoidmiseks on Australian Gold Moisture Lock kehakreem.