Päikesekaitsekreemi tuleb kasutada iseäranis esimeste pikaajaliste päevituskordade puhul, mil nahk on veel õrn, melaniini sisaldus väike ja päikesepõletus tekib kiiresti. Kuidas valida paljude toodete seast see õige?
Kauni jume ihaldajate rahustuseks olgu öeldud, et SPF ei takista kuidagi päevituse saamist – see lihtsalt võtab kauem aega, andes nahale võimaluse kohanemiseks ja turvaliseks päikesevõtuks. Ka tulemus püsib kauem!
1) Kaitse kaitsetuid!
On teada, et laste nahk ei ole täiskasvanute omast üksnes õhem, vaid väikestel on täielikult välja arenemata ka UV-kiirte vastased loomulikud kaitse- ja tervenemismehhanismid. Kuna laste nahas on kaitsva melaniini kogus veel väike, on nad UV-kiirgusest tulenevatele päikesekahjustustele eriti altid. Laste puhul tuleks kaitsta kõiki kehaosi, unustamata pead, silmi, kukalt ja kõrvu, varbaid ja huuli. Selleks sobib Australian Gold päikesekaitsekreem Kids SPF-iga 50, mis on spetsiaalselt välja töötatud laste nahale.
2) Arvesta oma nahatüübi, päikesekiirguse tugevuse (kas päevitatakse Eestis või lõunamaal) ja kestusega.
Heledanahalised, päikese käes nahapõletustele altid peaksid valima kindlasti tugevama kaitsega tooteid. Kreemitamast ei tohiks unustada iseäranis õlgu, turja ja dekolteed! Keha õrnem ja haavatavam nahk asub huultel. Kuna musisuul ei ole higi- ega rasunäärmeid, muutuvad huuled kiiresti kuivaks, seega tasub rannas kasutada päikesekaitsefaktoriga hügieenilist huulepulka, näiteks Australian Gold Lip Balm SPF 30, mis on rikastatud E-vitamiini ja aaloega.
3) Jälgi numbrit!
Mida suurem päikesekaitsenumber, seda rohkem aega kulub päikesepõletuse tekkeks. Näiteks kui kasutada päikesekaitsevahendit faktoriga SPF 20 ja võtta arvesse naha oma vastupanuvõimet päikesele (15 minutit), võib päikese käes põletust kartmata viibida SPF 20 x 15 minutit = 300 minutit (ehk 5 tundi). Heledanahalised, päikese käes kergesti nahapõletusi saavad inimesed peaksid valima kindlasti tugevama kaitsega tooted. Soovitud tulemuse annab vaid õiges koguses päikesekaitsevahendi kasutamine: 2 mg/cm² ehk umbes 40 ml keskmisele täiskasvanud inimesele.
4) Kas toode on veekindel?
Päikesekaitsekreemi veekindlus on eriti aktuaalne soojamaareisil, kus kuum päike ja soe merevesi ahvaltevad end vette kastma iga natukese aja pärast. Iseäranis oluline veekindla päikesekreemi peale kandmine laste puhul, kes mängivad vees sageli mitu tundi.
5) Uuenda kreemikihti!
Sõltumata päikesekaitsekreemi omadustest (nagu SPF number või veekindlus) tuleb seda uuendada iga ujumise ja üldse iga 40 minuti tagant. Kreemi toimet vähendavad nii tuul, õhuniiskus, higistamine, ujumine kui ka rätikuga kuivatamine.
6) Intensiivista päevitust!
Eriti tumeda ja sügava tulemuse saavutamiseks kasuta Australian Gold päevitust intensiivistavaid päevitusõlisid või pruunistavaid päevituskreeme. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks sega oma lemmik pruunistav kreem oma SPF päikesekaitsekreemiga, sest nii saavutad pruuni jume olles ka kaitstud!
7) Hoolt tuleb kanda ka pärast päikest!
Ära unusta, et nahk vajab niisutust ka pärast päevitamist. Selleks kasuta Australian Gold sarja Moisture Lock või Hemp Nation päevitusjärgset kehakreemi. Nii püsib nahk kauem niisutatud, elastne ning päevitustulemus ei tuhmu ega kooru maha.